Kariyer

Kurucumuz

BİRAZ HASBİHAL EDELİM…

 

                İnsan dostlarıyla vardır ve dostlarıdır insana yaşama sevinci veren…  Bu yazımızda siz değerli dostlarımla biraz hasbihal etmeyi murad ettim.

                Sevgili dostlar, sevgili Kariyer Dostları… “Kariyer Dostları” diyorum çünkü; bizi birbirimize dost yapan ve bizleri her hafta, her gün bir araya getiren ortak paydamızın Kariyer Koleji olmasıdır… Fakat izin verirseniz satırlarıma devam ederken artık “Kolej” yerine “Aile” ifadesini kullanmak istiyorum.

                Bizler Kariyer Ailesi olarak; adeta sevginin, güvenin, istikrarın, başarının adını da dönüştürdük diyebiliriz. Şöyle ki, hani bazen insana sorulur; “sizce güven nedir, sizce başarı nedir vb.” diye. Her insan kendi halet-i ruhiyesi ve ilm-i akliyesine göre sorulan soruyu cevaplamaya çalışır… Bizler de Kariyer Ailesi olarak, geleceğimizin güvencesi olan yavrularımız için; sevginin, güvenin, istikrârın, başarının adını “Kariyer” olarak değiştirdik. Başka bir ifade ile artık “Kariyer” denilince aklımıza sevgi, saygı, disiplinli bir hayat, istikrâr, başarı vs. geliyor.

                Sevgili dostlarım, klasik ya da alışıla gelinmiş sözleri burada dile getirmek istemiyorum. Nerelerden geldiğimizi, nasıl geldiğimizi sizler de Kariyer Ailesi olarak zaten bilmektesiniz.

                Bu tatlı sohbeti, virgülle duraklatırken, Kariyer Ailesine mensup olmaktan ne kadar mutlu olduğumu bir kez daha belirtmek isterim. İyi ki varsınız, ne mutlu Kariyer Ailesi mensuplarına ve ne mutlu bu aileye yeni katılan fertlere…

 

Bahtiyar DÜZYOL

                                                                                                                                Okul Kurucusu