Tarihçemiz

Kariyer Eğitim Kurumları, Bahtiyar DÜZYOL ve Yetiş ASLAN tarafından,1991 yılında eğitim öğretim hayatına dahil olduğu özel okulda çalışırken bir hayal olarak temelleri atılmış bir kurumdur.

1999 yılında Kariyer Dershanelerinin açılması ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır.Yine bu yıl açılan Anaokulu ve Kreşlerimizle birlikte eğitim öğretim hayatının başlangıç aşamasından itibaren öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında yer almaya devam etmiştir.

1999-2012 yılları arasında Ankara’nın Keçiören,Yenimahalle,Altındağ İlçelerinde 6 adet Dershane ve 2 adet Kreş ve Anaokulu olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Çeyrek asrı aşkın bu eğitim-öğretim tecrübesini 2012 Yılında Batıkent Çakırlarda Anaokulu-İlkokul-Ortaokul-Anadolu Lisesi-Sağlık Meslek Lisesi- Fen Lisesi okul türlerini bünyesinde barındıran büyük bir kampüs binasıyla gelecek nesillere aktarmaya devam etmiştir.

2013 Eğitim-Öğretim yılında Etimesgut İlçesinde Sağlık Meslek ve Adalet Meslek Lisesi türlerini bünyesinde barındıran İkinci Büyük Kampüsünü açarak yeni şubesini eğitim-öğretim hayatına dahil etmiştir.2013 Yılında Sağlık Meslek Lisesi ve Adalet Meslek Lisesi Olmak üzere iki ayrı meslek lisesi olarak eğitim öğretime başlayan okulumuz günümüzde Anadolu Lisesi ve Ortaokul olarak eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

2014 Eğitim-Öğretim yılında artan yoğun talebe cevap verebilmek için,Batıkent’te üçüncü şubemizi açarak,Anaokulu-İlkokul-Ortaokul türlerimizi,içerisinde kapalı havuzunu da barındıran 18.600 m2 büyüklüğünde ayrı bir kampüse taşıma kararı aldık.

2022 Eğitim-Öğretim yılında yine artan yoğun talebe cevap verebilmek için,Batıkent’te Ankara’nın en büyük ve donanımlı Kampüs binasına Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Kampüsü’müzü taşıma kararı aldık.Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Kampüsümüzü de eski ilköğretim kampüsümüzü taşıyarak daha modern ve daha donanımlı bir Lise Kampüsüyle artan talebe cevap verebildik.

 

2012 yılından itibaren Kariyer Eğitim Kurumlarında eğitim-öğretim hizmetleri anaokulundan yükseköğretime uzanan bir kurumlar bütününde yürütülmeye başlanmıştır.

Üç farklı kampüste hizmet veren Kariyer Okulları,gerek spor salonları,gerek yüzme havuzları gerekse sosyal etkinlikleri destekleyen toplantı ve seminer salonlarıyla öğrencilerimize ferah bir eğitim ve öğretim olanağı tanımaktadır.Aynı zamanda alanında uzman yönetici ve öğretmen kadromuzla tüm Ankara’ya hitap etmenin gururunu yaşamaktayız.

ULUSLARARASI BAKALORYA PROGRAMI


Kariyer Koleji Haziran 2021 tarihi itibariyle Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı(IB PYP)’nın gerekliliklerini yerine getirerek yetkilendirilmiş bir IB Dünya Okulu’dur. Okulumuz MEB ulusal eğitim müfredatının tüm gerekliliklerini Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı’nın (IB PYP) 6 Disiplinler üstü teması ile entegre ederek 21.yy öğrenme öğretme yaklaşımlarını kapsayan bir eğitim modeli sunmaktadır.

KARİYER markası 28 yıllık kurs ve özel okul tecrübesi ile ülkemizin farklı illerinde ortaokul ve lise, tüm sınıf seviyelerinde sınavlara hazırlık ve okula yardımcı eğitim-öğretim hizmetleri vermektedir.Öğrencilerimizin kayıt olduğu andan, kursun biteceği tarihe kadar geçecek olan tüm eğitim-öğretim süreci,KARİYER markasının 32 yıllık tecrübe, bilgi birikimi ve “Ortak Akıl” ile oluşturduğumuz Kariyer Eğitim Konsepti çerçevesinde takip edilecektir.

Bahtiyar DÜZYOL

                                                                                                                 Kariyer Eğitim Kurumları

                                                                                                                                                            Kurucu